Meddelande
På gamla.pluggakuten.se kan du fortfarande läsa frågorna och svaren som ställts, men du kan inte skapa ett nytt konto eller nya trådar. Nya frågor och nytt konto skapar du på det nya forumet, välkommen dit!
Problem med sidfot i Word 2003!
- Larsson91
- Medlem
Offline
- Registrerad: 2008-10-22
- Inlägg: 93
Problem med sidfot i Word 2003!
Har stressiga problem med min PA-uppsats. Har verkligen inte tid till detta.
Grejen är att jag har lyckats med att få sidnumreringen att börja efter sida 3, precis som jag vill. Men grejen är också att jag vill ha OLIKA sidfötter på VARJE sida.
Har hört att man kan ta infoga>brytning>nästa sida men när jag gör det blir det bara en blank sida på nästa sida. Jag vet EJ hur man tar bort brytningar heller.
Någon som vet? Vore väldigt tacksam!!
- Larsson91
- Medlem
Offline
- Registrerad: 2008-10-22
- Inlägg: 93
Re: Problem med sidfot i Word 2003!
Har hittat på en egen liten lösning. Sket i det förra dokumentet med alla dess invecklade formateringar osv.
Gjorde ett nytt dokument där jag gjorde brytningar och hela det köret. Ska bara kopiera in text och bilder nu!
